שלום סמסטר א': איך לשרוד את היום הראשון ללימודים בשלום?

שלום סמסטר א': איך לשרוד את היום הראשון ללימודים בשלום?

שנת הלימודים עומדת להתחיל ואתם מוצאים את עצמכם בסטרס? הנה 5 טיפים שיעזרו לכם לצלוח את היום הראשון

בין אם אתם סטודנטים עם פז"מ ובין אם לא, תסכימו איתנו שהיום הראשון ללימודים הוא חתיכת אירוע. הוא יכול לרגש, לסקרן או די לבאס, מה שבטוח – אי אפשר להישאר אדישים אליו. מה שכן, אפשר להיות רגועים לפחות בדבר אחר: לימודים של ממש לא יהיו ביום הראשון, ואתם ככל הנראה הולכים לבלות אותו בעיקר באיחוד עם החברים הוותיקים או באיתור חברים חדשים. וכן, אולי קצת דיבורים על מה הולכים ללמוד בקורסים שתיקחו.

אז איך תשרדו את היום שמסמל את המעבר מחופשת הקיץ לשגרת לימודים? הנה כמה טיפים שימושיים שתוכלו ליישם כדי שהיום הראשון שלכם יעבור בקלות ואפילו די בכיף ויבשר על תחילת שנה אופטימית במיוחד:


לישון טוב לילה קודם

הצורך לחגוג בערב האחרון של החופש שלכם הוא לגמרי מובן, אבל קחו בחשבון שצריך להתעורר די מוקדם בבוקר שלמחרת וגם לתפקד. אז כן, אנחנו בעד בילוי שיסגור לכם את הקיץ, אבל לא כזה שיטשטש אתכם מדי ויגרום לכם להצטער על כל מה ששתיתם. אפשר לסכם את זה בשתי המלצות: תשתו משהו קליל ואל תחזרו מאוחר. שינה טובה תשמור עליכם רעננים וחיוניים ביום הראשון וזאת ה-דרך לפתוח את השנה כמו שצריך. וחוץ מזה, אל תשכחו שהחיים לא נגמרים ואפשר להמשיך לצאת בערבים (ראו טיפ אחרון).


להרגיש טוב עם איך שאתם נראים

לא צריך לדפוק הופעה, כן? מדובר כולה בלימודים ולא בדייט או מסיבה, אבל כן כדאי שתרגישו טוב עם איך שהתלבשתם בבוקר ועם הלוק הכללי שלכם. למי מכם שזאת השנה הראשונה שלהם, אין כמו רושם ראשוני חיובי על הסובבים אתכם (סטודנטים ומרצים כאחד), וגם אם זאת לא השנה הראשונה – אתם תהיו הכי נעימים לסביבה אם תרגישו טוב עם עצמכם ותשדרו את זה החוצה. תהיו אתם, אל תתאמצו להיראות כמו מישהו שאתם לא ובאופן כללי – אל תתאמצו מדי.

לקבוע תכניות כבר לערב

מכירים את אלה שרק חזרו מחו"ל וכבר מתכננים את החופשה הבאה שלהם? אז כזה, רק בלי חו"ל. דרך נפלאה לעבור את היום הראשון בשלום היא לארגן לעצמכם יציאה כבר לאותו הערב, כדי שיהיה לכם משהו שווה לצפות לו. כמובן שצריך לזכור שהחופש נגמר והלימודים יצריכו מכם ריכוז ולקום בשעה סבירה למחרת, אז לא להגזים שעת החזרה הביתה או האלכוהול. לזכר הקיץ ולטובת מניעת ההאנגאובר – תעבירו את הערב הזה עם סומרסבי קליל, מרענן, מרים וזורם שיבטיח פאן ושתתעוררו ליום השני ללימודים בשיא שלכם.להיות חברותיים ונחמדים

גם אם הדבר האחרון שיש לכם כוח אליו הוא ליצור חברויות חדשות או להעביר את היום הראשון בשיחות חולין, תשתדלו להיות חביבים, טוב? הרבה יותר נחמד לעבור את שנת הלימודים עם פרצופים ידידותיים ועם אנשים שאכפת להם מכם. היום הראשון ללימודים משפיע במידה לא מבוטלת על היחסים החברתיים שיהיו לכם גם עם סטודנטים כמוכם וגם עם הסגל האקדמי. אז בי נייס, רק תשמרו על גבול מסוים, שלא תגלשו לצביעות.


להגיע עם החלטות אופטימיות

כמו בכל שנה חדשה או התחלה חדשה בכלל, רצוי להגיע עם ציפיות ריאליות מעצמכם ומהסביבה ועם החלטות ומחשבות אופטימיות לגבי העתיד לבוא. מה למשל? להחליט שתגיעו לכל הקורסים (או לפחות שתבריזו קצת פחות), לשאוף לכמה שפחות מועדי ב' או לחפש לכם חבורה מגניבה וכייפית להעביר איתה את הימים ואת תקופת המבחנים הידועה לשמצה.

שתהיה לכם שנת לימודים מוצלחת וקלילה ושתעבור בטיל!