לא רק משקה כיפי: 6 עובדות מרתקות שלא ידעתם על סיידר

לא רק משקה כיפי: 6 עובדות מרתקות שלא ידעתם על סיידר

למה שימש סיידר במאה ה-14 ומה יקרה אם תזמינו את המשקה ממלצר ביפן? כל התשובות לפניכם

מה עולה לכם בראש כשאתם חושבים על סיידר? אנחנו מניחים שתדמיינו משקה מתוק, עשוי מתפוחים, אולי אלכוהולי ואולי לא. ובכן, לא הייתם רחוקים מדי. סיידר הוא משקה המורכב מתפוחים או אגסים, בעל ריכוז אלכוהולי הנע בין 2-8%. מבין היצע הסיידר המרשים בעולם בולט באיכותו סומרסבי, משקה פירותי ומרענן שמגיע מבית קרלסברג, ומבוסס על תערובת סודית של זני תפוחים עסיסיים הנסחטים בקפידה ועוברים תהליך התססה.

החכמתם? מעולה. אז תנו לנו להפתיע אתכם עם עוד כמה עובדות מעניינות על הסיידר, שיעשו לכם חשק לדרינק הכיפי והקליל:

1- מקור המונח סיידר מגיע מהמילה שיכר (גינת שיכר, משקה שיכר, מכירים?). המילה שיכר הספיקה לעבור כמה גלגולים בין השפות, שהתחילו בלטינית והסתיימו בצרפתית עתיקה, שם התקבעה ההגייה סיידר (cider) כפי שמכירים בעולם כיום.

2- עם זאת, אם תגיעו לבר או מסעדה ביפן ותזמינו סיידר, ככל הנראה תקבלו משקה קל כמו ספרייט או לימונדה.

3- על פי נתוני שתיית סיידר בעולם, גברים ונשים אוהבים את המשקה באופן דומה, אך ניכר הבדל בכמויות הצריכה: נשים נוטות לשתות חצי מכמות הסיידר ביחס לגברים.

4- במאה ה-14 נהגו הנוצרים להטביל את התינוקות שלהם בטקס רב משמעות ב… סיידר! הסיבה: הוא היה נחשב לנקי וסטרילי יותר מאשר מים.

5- ישנם תזונאים הממליצים לשתות כוס סיידר תפוחים מדי יום לפני הארוחה. ההסבר להמלצה נעוץ בכך שסיידר מפרק שומנים ומאיץ את קצב חילוף החומרים בגוף.

6- עבור ליטר אחד של סיידר תפוחים צריך לקטוף 36 תפוחים איכותיים, לסחוט אותם ולהעביר אותם לחביות אלון, שם הם יסיימו את תהליך התסיסה ויהפכו לאלכוהול.

 

ועכשיו, אחרי שלמדתם כמה דברים חדשים, אתם מוזמנים להתרווח עם בקבוק סומרסבי מתקתק ומרענן ולטעום מכל הטוב הזה. תודו שהוא הרבה יותר טעים עכשיו, כשמכירים אותו לעומק.